Výber svadobných šiat je bezpochyby jedným z najdôležitejších, a zároveň najpríjemnejších úloh nastávajúce nevesty. Aby však počas svojho dňa D skutočne vyzerala ako princezná, je potrebné k šatám zvoliť aj zodpovedajúce šperky. Aké šperky sa k svadobným šatám hodí a ako to urobiť, aby ich krásne dopĺňali? Prečítajte si v našom článku.

Šperky na svadbu vyberajte podľa farby svadobných šiat

Pri výbere šperkov na svadbu sa v prvom rade riaďte prevedením i farbou svadobných šiat, ktorá vám napovie, po akom kovu vlastne siahnuť. Nie všetky kovy sa totiž hodí ku každej farbe. Ku klasickým bielym šatám sa najlepšie hodí striebro šperky, šperky z chirurgickej ocele a platina, zlato zase vyzerá skvele v kombinácii so šaty vo farbe slonovej kosti.

Pri výbere zohľadnite aj prípadné zdobenie šiat. Ak sú zdobené klasickými striebornými flitrami či drahokamy, strieborné by mali byť aj vaše šperky. Ak je zdobí farebná výšivka, siahnuť by ste mali po šperkoch s kamienkami Swarovski či drahokamy rovnakej farby.

Zohľadnite aj váš farebný typ

Pri výbere šperkov, a to nielen na svadbu, je potrebné venovať pozornosť aj svojmu farebnému typu. Jedine tak totiž nájdete šperk, ktorý vám bude maximálne pristane. Všeobecne platí, že ženám teplého farebného typu sluší zlato a ružové zlato, dámam sa studeným tónom pleti naopak lichotí striebro, chirurgická oceľ a biele aj ružové zlato.

Menej je niekedy viac, a platí to aj u svadobného looku

Každá nevesta chce na svadbe doslova žiariť. A hoci táto výnimočná príležitosť niekedy zvádza k extravagancii, aj počas vášho veľkého dňa by ste mali pamätať na to, že v jednoduchosti je krása. Svadobné šperky by mali podčiarknuť dizajn vašich šiat, nie od nich odvádzať pozornosť. A ako teda vybrať vhodné šperky ku svadobným šatám? Zamerajte sa na detaily vašich svadobných šiat. Ak majú zdobený výstrih, nápadný náhrdelník bude pôsobiť "přeplácaným" dojmom, takže je lepšie staviť na decentný náhrdelník alebo obyčajný retiazka.

A samozrejme platí, že šperky by spolu mali ladiť. A to nielen materiálovo, ale aj farebne. Ak teda siahnete po šperku zdobenom kamienky, i ostatné doplnky by mali byť vyvedené v rovnakom dizajne. Akékoľvek experimentovanie by mohlo pôsobiť rušivým dojmom, a inokedy by ste mali mať všetko krásne zladené, keď nie práve na svadbe?

Aké šperky na svadbu zvoliť? Náhrdelník, náramok a náušnice doplní vaše šaty

Náhrdelník, náramok a náušnice sú klasické šperky ku svadobným šatám. Pokiaľ vám ale akýkoľvek z nich nesedí, s kľudom ho môžete vypustiť. Čím sa pri výbere jednotlivých šperkov na svadbu riadiť?

Náušnice

Pri výbere náušníc na svadbu zohľadnite dva základné faktory - náušnice by mali dokonale ladiť s náhrdelníkom a tiež by mali sedieť k vášmu účesu. Ak budete mať vyčesaný drdol, môžete zvoliť dlhé a výrazné visiace náušnice, k rozpusteným vlasom sa budú hodiť skôr kôstky.

Náhrdelník

Aby ste našla ideálne náhrdelník či retiazka s príveskom k svadobným šatám, je potrebné sa zamerať na ich výstrih. Výstrih v tvare V krásne doplní podlhovastý romantický náhrdelník, k šatám bez ramienok si môžete vziať takmer akýkoľvek náhrdelník v dĺžke ku kľúčnej kosti.

Náramok

Náramok na svadbu by mal rozhodne ladiť s ostatnými svadobnými šperky, a zároveň byť maximálne pohodlný, aby vás v priebehu dňa na ruky neťažilo. Zohľadniť je teda potrebné ako materiál náramku, ako aj jeho zdobenia a správnu veľkosť náramku. Vybrať náramok správnej veľkosti vám pomôže obyčajný povrázok - premerajte si s ním zápästia a k výslednej hodnote pridajte 2 centimetre, aby vás náramok neškrtil.

Chcete mať istotu, že vaše svadobné šperky budú skvele ladiť? Pozrite sa na naše súpravy a sady šperkov, ktoré sú vyvedené v rovnakom dizajne a krásne sa k sebe hodia. Váhate Ak s výberom šperkov, neváhajte nás kontaktovať - ​​radi vám pomôžeme nájsť ideálne doplnky na vás deň D.

Výmeny alebo vrátenie tovaru riešime okamžite a zadarmo.

Výmeny alebo vrátenie tovaru riešime okamžite a zadarmo.

Doprava zdarma od 32 €, objednávky vybavujeme do 24h.

Doprava zdarma od 32 €, objednávky vybavujeme do 24h.

Všetky šperky pre Vás máme skladom a každý týždeň pridávame novinky.

Všetky šperky pre Vás máme skladom a každý týždeň pridávame novinky.

Darček k objednávke nad 20 €

Darček k objednávke nad 20 €