Ako určiť veľkosť náramku

Vyberáte Ak náramok pre seba, zistenie správnej veľkosti nie je nič zložité. Postačí vám krajčírsky meter alebo povrázok či prúžok papiera. A ako si obvod zápästia zmerať?

  • Vždy merajte obvod zápästia tej ruky, na ktorej budete náramok nosiť (obvod pravého a ľavého zápästia sa totiž môže líšiť).
  • Krajčírsky meter oviňte okolo zápästia a poznačte si nameranú hodnotu.
  • Ak zápästia merítok šnúrkou alebo papierom, označte si ceruzkou miesto, kde sa oba konce spoja. Nameranú hodnotu potom odmerajte pravítkom.
  • K nameranej hodnote si pripočítajte 0,5 - 2 centimetre, podľa toho, či preferujete náramok upnutejšie či voľnejšie a tiež podľa materiálu náramku (viď nižšie).
  • Výsledná hodnota udáva vašu optimálnu veľkosť náramku.


Správna veľkosť náramku podľa materiálu

Keďže niektoré materiály môžu časom "pracovať" a zmeniť svoje proporcie, pri výbere správnej veľkosti náramku byste v ideálnom prípade mali zohľadniť i materiál, z ktorého je vyrobený. Toto pravidlo sa týka najmä týchto materiálov:

  • Strieborný náramok řetízkovitého typu kupujte vždy o 2 centimetre dlhší, než je obvod vášho zápästia. Nosením sa totiž vytiahne o 0,5 - 1 centimeter.
  • Kožený náramok sa nosením vytiahne o 1 - 1,5 centimetra. Vyberajte teda náramok minimálne o 1,5 centimetra dlhšie ako je obvod vášho zápästia.


Aká má byť dĺžka náramku, ktorý kupujete ako darček?

Ak náramok kupujete ako darček pre niekoho iného, ​​pravdepodobne nebudete mať možnosť zmerať obdarovanému zápästia. Najjednoduchším spôsobom, ako zistiť dĺžku náramku, je nenápadne premerať náramok obdarovaného v jeho šperkovnicu. Ak ani toto riešenie nie je možné, najistejšou cestou je riadiť sa všeobecnými odporúčaniami - štandardný obvod dámskeho náramku je 16 centimetrov, pánsky náramok meria 20 centimetrov.

Čo keď objednám zlú veľkosť náramku?

Sme si istí, že ak sa budete riadiť našim radcom, tak ľahko vyberiete tú správnu veľkosť náramku. Pokiaľ sa ale ukáže, že vám náramok nesedí, nemusíte mať strach. Radi vám ho vymeníme a nájdeme spoločne tú správnu veľkosť. Stačí napísať email a náš priateľský tím vám rád s výmenou šperku a výberom správnej veľkosti náramku pomôže!

Výmeny alebo vrátenie tovaru riešime okamžite a zadarmo.

Výmeny alebo vrátenie tovaru riešime okamžite a zadarmo.

Doprava zdarma od 32 €, objednávky vybavujeme do 24h.

Doprava zdarma od 32 €, objednávky vybavujeme do 24h.

Všetky šperky pre Vás máme skladom a každý týždeň pridávame novinky.

Všetky šperky pre Vás máme skladom a každý týždeň pridávame novinky.

Darček k objednávke nad 20 €

Darček k objednávke nad 20 €