Prečo na tvare náušníc záleží

Náušnice na rozdiel od iných šperkov dopĺňajú priamo tvár a majú naň takmer čarovný vplyv. Dokážu ho totiž opticky pozmeniť, podčiarknuť časti, na ktoré ste pyšná a naopak potlačiť to, na čo príliš pozornosti pútať nechcete. Určite dobre viete, či vám viac pristane zlato alebo striebro a aké farby kameňov vám lichotí. Viete ale, aký tvar náušníc zvoliť, aby vám skutočne slušali?

Ak si nie ste istá, aký typ tváre máte, nie je nič ťažké to zistiť. Stiahnite si vlasy gumičkou, pripravte si rúž alebo fix a postavte si pred zrkadlo. Obtiahnite v ňom svoju tvár a pustite sa do skúmania. Nižšie sa dočítate, aké špecifiká jednotlivé typy tváre vykazujú a aké sa k nim hodí náušnice.

Náušnice pre oválnu tvár

Oválna tvár vyniká vysokými lícnymi kosťami, nie príliš širokým čelom a tvár sa zužuje smerom k brade, ktorá má okrúhly tvar. Dĺžka tváre sa rovná 1,5 násobku jeho šírky. Oválnemu tvári pristane takmer všetko - môžete si dovoliť akýkoľvek účes a dobre budete vyzerať aj vo všetkých typoch náušníc. Nemusíte sa báť zvoliť ani veľké a extravagantné kúsky. Visiace náušnice skvele podčiarknu elegantný tvar vašej tváre, voliť môžete aj kôstky či kruhy.

Náušnice pre okrúhlu tvár

Okrúhla tvár sa vyznačuje zaobleným dojmom s plnými lícami, nízkym a širokým čelom a jeho dĺžka a šírka sú skoro rovnaké. Okrúhla tvár je potrebné opticky pretiahnuť a trochu potlačiť okrúhle tváre. Túto službu vám preukážu úzke a stredne široké náušnice, vyhnúť by ste sa mali náušniciam guľatým. Ideálnu voľbu predstavujú náušnice v tvare slzy a visiace náušnice. Voliť môžete náušnice všetkých geometrických tvarov, okrem kruhu.

Náušnice pre srdcový tvár

Ak máte čelo širší ako lícne kosti, tvár sa vám zužuje smerom k brade a tá je ostrá a špicatá, máte tvár srdcového tvaru. Vaša tvár zjemní a opticky vyrovnajú náušnice, ktorých dĺžka siaha k úrovni čeľuste či brady. Ideálnou voľbou sú teda visiace a slzičkové náušnice, ktorých horná časť by mala byť decentná, a tá spodná naopak zdobená. Rozhodne sa vyhnite krátkym náušniciam, ktoré tvár v úrovni uší ešte viac rozšíri.

Náušnice pre štvorcový tvár

Výrazná spodnú čeľusť a vysoké čelo, ktorého šírka zodpovedá šírke tvárou a líniu brady - presne tieto prvky charakterizujú tvár v tvare štvorca. Voľte okrúhle náušnice, ktoré tvár zjemní a potlačí jeho hranatosť. Kruhy všetkých veľkostí, visiace náušnice aj polkruhy preukážu vašej tvári perfektné službu. Vyhnite sa naopak všetkým hranatým tvarom.

Náušnice pre tvár v tvare diamantu

Ak máte úzke čelo aj spodnú čeľusť, a zároveň široké lícne kosti a ostré rysy, môžete sa pýšiť tvárou v tvare diamantu. Pristanú vám hojdacie visiace náušnice aj kruhy, z menších náušníc ostré rysy zjemní aj štvorcové náušnice či náušnice v tvare slzy. Odporúčame však, aby boli zdobené kamienkom. Vyhnúť by ste sa mali náušniciam v tvare diamantu.

Čo ďalšie pri výbere náušníc zohľadniť?

Teraz už viete, aký typ tváre máte a aké náušnice vám pristanú. Pred finálnym výberom svoju pozornosť zamerajte aj na tón pleti a na vlasy. Nasledujúce tipy vám napovie, akú tieto faktory zohrávajú úlohu:

  • Pokiaľ máte vlnité vlasy, zvoľte skôr hladké náušnice. Rovným vlasom naopak zalichotí odvážnejšie
  • Čo sa týka dĺžky vlasov, platí, že pre krátke vlasy volíme skôr drobné náušnice, dlhé vlasy krásne doplní polodlhé náušnice.
  • Tmavým a južanským typom pristane predovšetkým zlato, ak je vaša pokožka skôr bledá, voľte striebro, biele zlato alebo ružové zlato.


Či už sa rozhodnete pre náušnice perlovej, s kamienkami alebo jednoduché decentné kúsky, u nás si zaručene vyberiete. A ak sa netrafíte, nezúfajte. Kontaktujte nás a my vám s výmenou a správnym výberom radi pomôžeme.

Výmeny alebo vrátenie tovaru riešime okamžite a zadarmo.

Výmeny alebo vrátenie tovaru riešime okamžite a zadarmo.

Doprava zdarma od 32 €, objednávky vybavujeme do 24h.

Doprava zdarma od 32 €, objednávky vybavujeme do 24h.

Všetky šperky pre Vás máme skladom a každý týždeň pridávame novinky.

Všetky šperky pre Vás máme skladom a každý týždeň pridávame novinky.

Darček k objednávke nad 20 €

Darček k objednávke nad 20 €