Šperky sú staré ako ľudstvo samo. O ich existencii sa nám zachovala viacero nálezov už z čias pravekých, iba ich vzhľad a materiál sa zmenil, účel však zostáva rovnaký - ozdoba či módny doplnok. Vhodne vybraný šperk môže byť aj vkusný darček. Na čo sa zamerať pri jeho výbere?

Šperk pre muža alebo ženu?

Samozrejmosťou je osoba, ktorej šperk vyberáte. Ide o muža alebo ženu? Dámske a pánske šperky sa líšia. Tie ktoré sú určené pre mužov, bývajú masívnejšie, jednoduchšieho dizajnu a menej zdobené, dámske šperkyjemnejšie, ale ich zdobenie býva rafinovanejšie a mnohokrát výraznejšie. Tiež materiál sa veľakrát líšia. Muži dávajú prednosť šperkom vyrobeným z chirurgickej ocele, striebra alebo kože, ženy upřednosňují šperky zlaté alebo strieborné.

Pre mužov sú ideálnou voľbou manžetové gombíky, spona do kravaty alebo originálne náramok. Ženy potešíte náušnicami, retiazkou s príveskom alebo náramkom.

Životný štýl budúceho majiteľa šperku

Áno, aj toto hľadisko hrá dôležitú úlohu, Iné šperky vyberáte pre osobu, ktorá je založená športovo a iné pre toho, kto žije bohatý spoločenský život. Šperk by mal ladiť s oblečením a to sa pri jednotlivých životných štýlov líšia. Porozmýšľajte tiež nad farbami, ktoré sa najčastejšie objavujú v šatníku osoby, pre ktorú šperk vyberáte. Sú to skôr odtiene decentnejšie alebo naopak šatník hýri farbami? Aj šperky, ktoré obdarovaná osoba nosí, môžu byť dokonalým vodítkom. Vyberte také, ktoré budú podobné.

Tipy na záver

Vyberáte Ak šperk pre osobu menšieho vzrastu, mal by byť decentnejšie a jemnejšie. Naopak postave vyššia alebo robustnejšie si môžete dovoliť darovať šperk masívnejšie.

Pre majiteľov svetlejšie pokožky sú dobrou voľbou šperky tmavšie a pre majiteľov tmavšej pleti naopak šperky svetlejšie. Len tak môžu dokonale vyniknúť.

Výraznejšie šperky si môže dovoliť osoba sebavedomá. Jemnejším a decentnejšom kúskom dáva prednosť ten, kto si nepotrpia na záujem širokého okolia.

Výmeny alebo vrátenie tovaru riešime okamžite a zadarmo.

Výmeny alebo vrátenie tovaru riešime okamžite a zadarmo.

Doprava zdarma od 32 €, objednávky vybavujeme do 24h.

Doprava zdarma od 32 €, objednávky vybavujeme do 24h.

Všetky šperky pre Vás máme skladom a každý týždeň pridávame novinky.

Všetky šperky pre Vás máme skladom a každý týždeň pridávame novinky.

Darček k objednávke nad 20 €

Darček k objednávke nad 20 €