Šperky z chirurgickej ocele majú mnoho výhod

Šperky z chirurgickej ocele sú čím ďalej viac populárnejšie. Ponúka totiž výborný pomer ceny a kvality. Nie sú tak drahé ako zlaté a strieborné šperky, a pritom sú oveľa odolnejšie. Kompromisy nebudete musieť trpieť ani v ohľade dizajnu - šperky z chirurgickej ocele sú krásne lesklé, elegantné a nadčasové. Šperky z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele sú navyše hypoalergénne, takže sú ideálnou voľbou aj pre tých, čo trpia alergiou na kovy.

A čo je vlastne chirurgická oceľ? Ide o zliatinu kovov železa, uhlíka a chrómu. Práve chróm robí z ocele jasnú, lesklú, a vysoko odolnú nehrdzavejúca oceľ. Pridané môžu byť aj ďalšie kovy, ako mangán alebo nikel. Využíva sa nielen v šperkárstve, ale aj pri výrobe chirurgických nástrojov, riad, kuchynského náčinia a mnohých ďalších vecí, ktoré musia byť náležite kvalitné a odolné.

Výhody šperkov z chirurgickej ocele:

  • Chirurgická oceľ je hypoalergénny
  • lacnejšie ako zlaté a strieborné šperky
  • Vysoká odolnosť proti poškriabaniu a mechanickému poškodeniu
  • Nekorodujú a nečernajú


Ako vybrať kvalitné šperk z chirurgickej ocele

Z nerezovej ocele sa v súčasnej dobe vyrába snáď všetky druhy šperkov od prsteňov z chirurgickej ocele, retiazok z chirurgickej ocele a náramkov z chirurgickej ocele, cez prívesky z chirurgickej ocele, až k náušniciam z chirurgickej ocele. Okrem osobných preferencií, ako je typ šperku a jeho vzhľad či prípadné zdobenie kamienkami a ďalšími prvkami, je potrebné zamerať sa na kvalitu ocele. Nerezová oceľ je označená dvojicou čísel. Tieto čísla sa týkajú množstva chrómu a niklu v oceli. Napríklad 20/12 obsahuje 20% chrómu a 12% niklu. Čím vyššie čísla sú, tým odolnejšie oceľ je.

Ako sa starať o šperky z chirurgickej ocele

Hoci je chirurgická oceľ veľmi odolná, správna starostlivosť o šperk sa vždy oplatí. Šperk z chirurgickej ocele odporúčame nenosiť vedľa šperku zo zlata či striebra, pretože by ho mohol poškriabať. Ďalej je potrebné šperk dávať dole pred športom či náročnú fyzickou prácou, predsa len by sa napríklad pri kutění alebo záhradkárčenie mohol poškriabať.

Raz za čas je tiež potrebné šperk z chirurgickej ocele umyť - postačí vám k tomu voda s trochou prípravu na riad a veľmi jemný kefka na zuby. Naleštit ho potom môžete pomocou klasického leštiaceho handričky. Ak vás zaujíma viac o tom, ako sa o šperky starať, prečítajte si náš článok Ako sa starať o šperky.

Kde hľadať šperky z ocele

Veľký výber šperkov z chirurgickej ocele má náš internetový obchod https://www.sperky-pfleger.sk, kde okrem šperkov z chirurgickej ocele ponúkame tiež pozlátenou oceľ. Na všetky šperky poskytujeme záruku v trvaní 2 rokov a radi vám s ich výberom pomôžeme.

Výmeny alebo vrátenie tovaru riešime okamžite a zadarmo.

Výmeny alebo vrátenie tovaru riešime okamžite a zadarmo.

Doprava zdarma od 32 €, objednávky vybavujeme do 24h.

Doprava zdarma od 32 €, objednávky vybavujeme do 24h.

Všetky šperky pre Vás máme skladom a každý týždeň pridávame novinky.

Všetky šperky pre Vás máme skladom a každý týždeň pridávame novinky.

Darček k objednávke nad 20 €

Darček k objednávke nad 20 €